ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЦЕДУРИ КРІОЛІПОЛІЗ

Кріоліполіз: ефективне схуднення

Принцип кріоліполізу заснований на припущенні, що адипоцити більш сприйнятливі до охолодження, ніж інші клітини шкіри.  У клінічних дослідженнях було показано, що кріоліполіполіз знижує вміст підшкірного жиру до 25% після однієї процедури. Покращення спостерігалися в 86% обстежених учасників дослідження. Показник задоволеності пацієнтів на 73% вище, ніж при використанні інших технологій неінвазійного ліполізу. Кріоліполіз зарекомендував себе як дуже безпечний метод корекції фігури, що проводиться з мінімальним дискомфортом. Очікуваними побічними ефектами є тимчасова еритема, синці й часткове оніміння (ділянки, на якій проводилась процедура), які зазвичай усуваються протягом 14 днів після лікування. Найбільш поширеною скаргою є біль, що виникає через 2 тижні після процедури (в 0.1% випадків), яка проходить без втручання лікаря.

ПОПУЛЯРНІ КОСМЕТОЛОГІЧНІ ПОСЛУГИ

У 2012 році в США було виконано понад 10 мільйонів косметичних процедур, загальні витрати на які склали 11 мільярдів доларів. Це на 250% вище попиту на хірургічні та мінімально інвазивні косметичні процедури за останні два десятиліття. Однак, попри одержимість нашої культури досягненням високих стандартів краси та ідеальних форм тіла, кількість косметичних хірургічних процедур скоротилося на 16% з 2000 року, а кількість мінімально інвазивних процедур збільшилася на 137%. Ці процедури часто називають “процедурами на обід”, оскільки вони проводяться менш ніж за 2 години. В даний час і чоловіки, і жінки шукають швидкі, доступні й безпечні мінімально інвазивні методи для збереження молодості й підвищення привабливості. Ці процедури не обмежуються тільки доглядом за обличчям, але можуть також охоплює догляд за контуром і формою тіла. Протягом десятиліть ліпосакція була єдиною прийнятою процедурою корекції фігури; в даний час вона все більше конкурувала з неінвазійними методами, які мали ряд переваг. Хоча результати цих нових технологій не такі швидкі, вони не мають побічних ефектів, пов’язаних з хірургічним втручанням.

ПРИНЦИП ДІЇ КРІОЛІПОЛІЗУ

Точне застосування низьких температур призводить до загибелі адипоцитів, які потім поглинаються і засвоюються макрофагами. Ніяких змін в підшкірній клітковині не спостерігається відразу після лікування. Запальний процес, стимульований апоптозом адипоцитів, який відбивається на притоці запальних клітин, спостерігається протягом 3 днів після лікування і досягає піку приблизно через 14 днів, коли адипоцити стають оточені гістіоцитоми, нейтрофілами, лімфоцитами та іншими моноядерними клітинами. Через 14-30 днів після процедури макрофаги та інші фагоцити оточують, обволікають і переварюють ліпідні клітини в рамках природної реакції організму на травму. Через чотири тижні після процедури запалення зменшується, разом з тим і обсяг адипоцитів.

Кількість необхідних процедур залежить від ділянки тіла. Хоча хороші результати зазвичай досягаються за допомогою тільки однієї процедури, спина і  стегна часто вимагають понад двоє процедур.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ

Клінічна ефективність і безпека кріоліполізу вивчалася як на людях, так і на тваринах. Дослідження на тваринах показали зменшення товщини шару жиру до 1 см або 40% від загальної товщини після однократного впливу, без шкоди для шкіри.

Кілька досліджень на людях показали схожі результати. Одне дослідження, опубліковане у 2009 році за участю десяти пацієнтів, показало зниження жирового шару на 20.4% і 25.5%, відповідно, через 2 місяці й 6 місяців після проведення процедури. Дослідники (Dierickx) повідомили, що 86% з 518 пацієнтів показали покращення. Найбільш ефективними ділянками тіла були живіт, спина і боки. Пацієнти заповнили анкету оцінки задоволеності, 73% повідомили, що задоволені, а 82% готові рекомендувати кріоліполіз друзям. Більшість респондентів описали мінімальний або допустимий дискомфорт під час процедури. Вісімдесят дев’ять відсотків респондентів повідомили про позитивне ставлення до тривалості процедури (60 хв).  У дослідженні Гарібяна та ін. використовувалася тривимірна камера для оцінки кількості втрат жиру після кріоліполізу. Середня втрата жиру між вихідним рівнем і 2-місячним наступним візитом склала 56,2 ± 25,6 куб.см на стороні, що зазнала лікуванню, і 16,6 ± 17,6 куб.см на стороні контролю (P <0,0001). Через два місяці після обробки середня різниця у втратах жиру між обробленою і необробленою сторонами склала 39,6 куб.см. У ​​неконтрольованому дослідженні Ferraro et al. кріоліполіз був об’єднаний з акустичними хвилями для досягнення можливих синергических ефектів. Ці автори повідомили про значне зменшення жирового прошарку в об’ємі до 6,7 см і товщини жирового шару до 4,5 см через 12 тижнів після 3-4 процедур. Однак слід зазначити, що дослідження контурів тіла важко проводити, оскільки природна мінливість є високою і повторна відтворюваність багатьох вимірювань є низькою.

ВИСНОВКИ ПО КРІО-КОРЕКЦІЇ

Довгостроковий ефект після кріоліполіза поки не оцінений. Опублікований тільки один невеликий кейс, присвячений двом темам, які розглядалися в односторонньому порядку на одній ділянці тіла та  фотографувалися протягом 5 років після процедури. У цьому дослідженні було встановлено, що зниження вмісту жиру має стійкий ефект, попри коливання маси тіла. Хоча про довговічність втрати жиру, викликаної селективним кріолізом, практично нічого не відомо, немає ніяких доказів того, що втрачений жир після впливу холоду може регенерувати (повернутись назад).

*Це адаптований переклад результатів досліджень PMCID: PMC4079633

КРІОЛІПОЛІЗ У FINELINE

ГРАФІК РОБОТИ

Будні 10:00 – 19:00
Субота 10:00 – 18:00
Неділя Вихідний

ОНЛАЙН ЗАПИС

[contact-form-7 id="2835" title="Запис на Лазерну епіляцію"]

НАШ АДРЕС